luni, 14 decembrie 2009

•maaare...


Mda..mi-e dor de mare..mereu cand ma gandesc la mare imi vine in minte o imagine in care stau pe nisipul rece,briza marii imi mangaie trupul,imi paseste prin parul incurcat si privesc cum soarele rasare din apa rece si isi trimite razele ca niste sageti . Dar deabea e inceputul iernii mai e pana la vara ...insa acum ma resemnez cu bucuriile pe care mi le produce iarna. Chiar daca e friiig .. sunt fulgii pufosi de zapada care ma bucura si mai vine si Craciunului si... pana la urma fiecare anotimp are bucuriile lui.
Dar tot mai mult adoor Vara!;)